Hoe wordt bepaald of mijn OV-reistijd voldoet aan het KOV-criterium?

Om te voldoen aan het KOV-criterium, moet er aan een aantal voorwaarden worden voldaan:

  1. De (snelste) reistijd van uw woning naar uw werklocatie met OV bedraagt meer dan 45 minuten.
  2. De (kortste) afstand van uw woning naar uw werklocatie bedraagt meer dan 10 kilometer.
  3. Uw ingevoerde postcode en huisnummer komen overeen met de postcode en het huisnummer dat bij uw werkgever bekend is.
  4. De berekende OV-snelheid is lager dan de vastgestelde grenswaarde binnen de voor u relevante afstandsklasse.

Voor de laatstgenoemde voorwaarde wordt de OV-snelheid van het openbaarvervoertraject berekend door de kortste reisafstand met de auto te delen door de snelste OV-reistijd in de spits tussen woning en werkomgeving. Voor de berekening worden de uitkomsten gebruikt van de volgende uitgangspunten en websites (ook wanneer u andere werktijden heeft, een andere route neemt of in een ander gebouw van VU-VUmc werkt):

  • De snelste OV-reistijd in de ochtendspits tussen uw woning en de hoofdingang van de instelling waar u werkzaam bent wordt berekend via de website OV-reisinformatie (9292.nl).
    • Voor medewerkers van Amsterdam UMC en ACTA wordt een aankomsttijd tussen 7:15 - 7:45 gehanteerd.
    • Voor medewerkers van VU wordt een aankomsttijd tussen 8:15 - 8:45 gehanteerd.
  • De kortste wegafstand wordt bepaald aan de hand van de ANWB-Routeplanner.
  • Wanneer de uitkomst van de deling lager is dan de gestelde grenswaarde in onderstaande tabel, voldoet uw OV-traject aan het KOV-criterium. 

 

Heeft u een andere vraag?

1. Meer veelgestelde vragen

Vindt u op de home-page niet de informatie die u zoekt? In onderstaande rubriek vindt u antwoorden op veelvoorkomende vragen. Misschien staat uw vraag er ook tussen. 

Naar veelgestelde vragen

3. Contact opnemen

Kunt u het antwoord op uw vraag niet vinden in onze veelgestelde vragen of op een van de andere pagina's in deze website? Neem dan contact met ons op.

Restitutie P+R aanvragen

Andere vraag stellen